Přihlásit se Registrovat

Den dětí s párou opět v Jindřichově Hradci

Na poslední květnovou sobotu je mezi obě jindřichohradecká železniční nádraží připraven pestrý kulturní program. Již podruhé se v Jindřichově Hradci uskuteční Den dětí s párou. Jeho součástí je i vypravení historického parního vlaku do Nové Bystřice.

Jindřichohradecké místní dráhy ve spolupráci se SŽDC, Městem Jindřichův Hradec a dalšími partnery připravily na sobotu 30. 5. 2015 od 9:00 do 16:00 v prostoru přednádraží plno her a soutěží. Nejmenší se do sytosti vydovádí na skákacím hradě. Větší děti vyzkouší projížďky na drezínách nebo shetlandských ponících. Dospělé spolu s dětmi jistě osloví lukostřelba. Pro všechny věkové kategorie jsou určeny ukázky z výcviku psů, ze zásahu hasičů a z práce záchranářů.

Během dopoledne vystoupí děti z jindřichohradeckých základních škol. V železničním voze se budou promítat animované pohádky s železniční tématikou. Pro zájemce o drážní techniku bude zpřístupněno železniční depo JHMD. K dobré náladě přispějí písničky místní country skupiny Návštěvníci.

Vzhledem k tradičně vysokému zájmu o jízdu parním vlakem, který z Jindřichova Hradce vyjíždí jako každou jinou sobotu v 10:50, doporučujeme všem cestujícím, aby si svá místa rezervovali předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese www.e-jizdenka.cz. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

Plakát kestažení a tisku