Přihlásit se Registrovat

Dopravní ples na zámku v Jindřichově Hradci

JHMD již po 17. připravují na plesovou sezónu 2015 taneční zábavu, tentokrát však pod názvem 1. Dopravní ples. Jedná se o společný ples s Aeroklubem Jindřichův Hradec, o. s. a Železniční stanicí Jindřichův Hradec. Ten se uskuteční v sobotu 7. února 2015 od 19:00 v Rytířském sále Španělského křídla Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec.

V jedinečných historických prostorách se o hudební doprovod a pohodovou atmosféru postará během večera kapela Blueband z Červené Řečice. Z bohatého plesového repertoáru zahraje např. populární písně Zdeňka Rytíře, Karla Svobody, Petra Hapky, Ivana Hlase nebo skupin Kabát či Katapult. Na své si přijdou také milovníci klasických jihočeských dechovek.

Historickou atmosféru Rytířského sálu dokreslí dvě taneční vystoupení souboru Regii caroli regis. Během nich se v čase přeneseme o 4 staletí nazpět do doby, kdy v českých zemích vládl císař Rudolf II. a renesanční přestavbu jindřichohradeckého zámku dokončoval Adam II. z Hradce.

Vrcholem doprovodného programu bude předpůlnoční slosování cen tomboly. Vzhledem k dopravnímu zaměření plesu si výherci mohou mimo jiné odnést dárkové poukazy na vyhlídkový let, na zkušební jízdy elektromobilem z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, na zapůjčení nového osobního auta na víkend, nebo poukaz, který jim umožní vyzkoušet si, jaké to je být strojvedoucím parní lokomotivy. Hlavní cenou se již tradičně stane vypravení celého parního vlaku.

Ceny vstupenky činí 190 Kč. V ceně je zahrnut welcome drink a malé pohoštění. Zájemci si mohou vstupenky zakoupit v Jindřichově Hradci v Kavárně Koloniál v ulici Na Hradbách č. 48 a v osobní pokladně vlakového nádraží ČD v Nádražní ulici č. 193, nebo si je rezervovat na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.30 nebo e-mailem: office@jhmd.cz.