Přihlásit se Registrovat

Fotosoutěž zná své vítěze

Fotosoutěž s názvem "Úzkokolejka objektivem", kterou Jindřichohradecké místní dráhy vůbec poprvé vyhlásili začátkem léta, vyvolala u veřejnosti nečekaně silnou odezvu. Kvůli množství kvalitních snímků jsme se proto rozhodli ocenit dvojnásobný počet autorů.

Do konce října se do fotosoutěže přihlásilo 57 fotografů. Ze zaslaných fotografií splňovalo soutěžní podmínky 369 snímků, které mohly být zveřejněny na webových stránkách, facebooku a instagramu JHMD.

Na prvním místě se s nejvyšším počtem hlasů umístil Jan Valenta z Přerova, který získává poukaz na službu strojvedoucí na zkoušku na parní lokomotivě. Ladislav Strouhal z Napajedel dostává za druhé místo poukaz na službu strojvedoucí na zkoušku na dieselové lokomotivě. Volnou rodinnou jízdenku do některého z parních vlaků JHMD za třetí místo zasíláme Josefu Kubešovi z Bořetína u Kamenice nad Lipou a Petru Kabátovi, kteří ve vnitrofiremním hlasování získali stejný počet hlasů. Volnou rodinnou jízdenku navíc posíláme také Petru Jerouškovi z Nové Bystřice, jehož snímky vyvolaly zdaleka největší odezvu mezi uživateli našeho FB profilu a získaly nejvíce hlasů (zdvižených palců) veřejnosti.

Posledním oceněným se stává Martin Žabka z Prahy. Jako bývalý zaměstnanec byl proti ostatním soutěžícím ve výhodě. Jeho fotografie působí podle našeho mínění natolik osobitým dojmem, že jsme se rozhodli zveřejnit je formou firemního kalendáře pro rok 2017.

JHMD děkují všem účastníkům soutěže za poskytnuté fotografie, jejich vysokou kvalitu i tematickou rozmanitost. Zkušenosti z prvního ročníku nás vedou k rozhodnutí ve fotosoutěži pokračovat i v dalších letech. O vyhlášení dalšího, patrně tematicky zaměřeného, ročníku vás budeme včas informovat.

Fotogalerie