Přihlásit se Registrovat

JHMD: Podzimní masivní opravy

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) využily letošního teplého podzimního počasí pro opravy a rekonstrukce. Cílem všech rekonstrukcí je zkvalitnění jízdního komfortu a zvýšení bezpečnosti dopravy na dráze.

V průběhu podzimu 2014 JHMD proběhla úprava geometrických parametrů koleje na 14,6 km trati železnice automatickou strojní podbíječkou. Provedena byla rekonstrukce konstrukcí železničních přejezdů na kilometrech 7,3 a 12,7 na trati Jindřichův Hradec – Obrataň. V úseku Senotín – Albeř došlo ke kompletní obnově traťové koleje.

Celkem bylo na podzim 2014 na tratích JHMD vysypáno 1668 tun štěrku, vyměněno 1000 pražců a 500 metrů kolejnic, vyčištěno 2000 metrů příkopů. Společnost JHMD také v tomto období opravila potřebné části 10 výhybek.

JHMD považují za důležité také investice do techniky. Na podzim 2014 proto zakoupily novou robotickou sekačku pro úpravy svahů v celkové hodnotě 500 tisíc.

V roce 2015 proběhne obnova staničních kolejí v Kamenici nad Lipou, Lovětíně a Nové Včelnici. Společnost JHMD dále plánuje výměnu mostnic a opravu řady nástupišť.

„Za bezproblémový průběh všech uskutečněných oprav a rekonstrukcí společnost JHMD děkuje všem cestujícím za pochopení a respektování náhradních přepravních řešení v oblastech s avizovanými výlukami běžného spojení a také zaměstnancům společnosti za pracovní nasazení,“ dodává Jiří Pavel, výkonný ředitel společnosti JHMD.

Fotogalerie