Přihlásit se Registrovat

Nádraží Kunžak-Lomy patří k nejkrásnějším v České republice

Jedno z nádraží Jindřichohradeckých místních drah se letos znovu umístilo mezi finalisty soutěže o titul Nejkrásnější nádraží. Nádraží Kunžak - Lomy získalo zvláštní ocenění "za příkladnou zdařilou a citlivou obnovu a celkové využití objektu v rámci cestovního ruchu". 

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží pořádá od roku 2007 občanské sdružení Entente florale CZ ve spolupráci se Stálou komisí Senátu Parlamentu České republiky pro rozvoj venkova. Slavnostní vyhlašování výsledků probíhalo letos 11. 11. od 11:00 ve Valdštejnském sále Senátu.

Vítězem se stalo nádraží v  Novém Jičíně. Jen o trochu méně hlasů získalo Jablonné v Podještědí. Pořadí dalších finalistů pořadatelé zásadně nezveřejňují, protože podle jejich mínění je umístění mezi deseti finalisty už samo o sobě mimořádným oceněním.

Mezi deset vyhlašovaných finalistů se některé z nádraží JHMD dostalo již popáté. V roce 2009 se finalistou stala Kamenice nad Lipou. V roce 2011 dostala zvláštní uznání od pořadatelů stanice Kaproun. O dva roky později bylo nádraží ve Včelničce oceněno jako pohádkové nádraží. Vloni byla vyzdvižena péče JHMD o historickou atmosféru nádraží v Nové Bystřici, kde bylo v témže roce otevřeno Regionální úzkokolejné muzeum. Výstavy s drážní tématikou se od letošního léta pravidelně konají i prostorách letošního finalisty, nádraží Kunžak - Lomy.

Fotogalerie