Přihlásit se Registrovat

Oslavy Dne železnice v Jindřichově Hradci, 21. 9. 2013

Rok s rokem se sešel a máme tu opět měsíc září, v České republice už tradičně skýtající všem příznivcům železnice bohatou nabídku možností pro jejich všestranné vyžití. Pro zájemce jsou připraveny prohlídky jinak nepřístupných dep, drážních objektů, výstavy železničních vozidel skutečných i modelových včetně jízdy nostalgických vlaků, jimiž se mohou svézt nebo je fotografovat či filmovat. 

Na den 21. 9. 2013 jsme pro Vás připravili, společně s ČD a SŽDC, bohatý program plný zábavy. Parní vlak pojede z indřichohradeckého nádraží do Nové Bystřice v 10:50. Z Nové Bystřice zpět do Jindřichova Hradce pojede vlak v 14:20.

Dále je připravena krátká vyhlídková jízda z Jindřichova Hradce do Lovětína a zpět s prohlídkou depa, v čele s parní lokomotivou U 47.001. Tento vlak bude odjíždět z Jindřichova Hradce v 9:20 a v 13:20. Jízdenka z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a zpět bude stát 250 Kč, děti zaplatí polovinu. Za svezení z Jindřichova Hradce do Lovětína a zpět zaplatí dospělí cestující 70 Kč, děti 35 Kč.

Na nádraží budou probíhat prohlídky depa, ukázka práce na podvalové jámě, ukázky prací Hasičské záchranné služby SŽDC a Českého červeného kříže výstavy vozů a vozidel JHMD, ČD, ČD Cargo a SŽDC.

Děti se mohou svézt na modelu lokomotivy řady T47 a prohlédnout si modelové kolejiště. Využít svezení na drezínách širokého i úzkého rozchodu nebo si zařádit na skákacím hradu. Po celý den budou probíhat Elfíkovi hry a v kinematovlaku můžete shlédnout české pohádky.

V dopoledních hodinách vystoupí děti ze základních škol a po obědě vystoupí jindřichohradecká skupina Mamuti. Ve výstavní síni historického skladiště JHMD bude připraveno i občerstvení.

Zpráva ke stažení

Plakát ke stažení