Přihlásit se Registrovat

Parní lokomotiva U46.101 dočasně mimo provoz

Ve středu 12. srpna vyřadila největší parní lokomotivu Jindřichohradeckých místních drah z provozu technická závada. Lokomotiva U46.101, zvaná "Péiksa" nebo stále častěji také "Polka", zajišťovala od začátku letošních prázdnin pravidelný parní provoz mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí.

Ve čtvrtek 13. srpna proto dochází na tratích JHMD k mimořádným následujícím změnám.

Z důvodu technické závady bude na Novou Bystřici nasazena lokomotiva U37.002. Souprava parního vlaku bude zároveň zkrácena o jeden krytý vůz určený pro přepravu jízdních kol a jeden osobní vůz. Kapacita parního vlaku se tak v tento den na bystřické trati sníží o 32 míst.

Místo U37.002, která jezdívá v čele parních vlaků z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou, povede tuto historickou soupravu dieselelektrická lokomotiva T47.011. Cestující budou ve vlaku odbaveni dle platného ceníku pro parní vlaky JHMD se slevou 50 % z příslušného jízdného.

V pátek 14. srpna by měla být již "Peiksa" opravena a znovu vyrazit i s cestujícími na Novou Bystřici. U37.002 se vrátí na trať mezi J. Hradcem a Kamenicí nad Lipou. V případě nepředpokládaných komplikací při opravě U46.101 zůstanou uvedené provozní změny v planosti až do odvolání. 

Fotogalerie