Přihlásit se Registrovat
Nacházíte se na: Aktuality > Parní noční astro vlak

Parní noční astro vlak

Vydejte se nočním vlakem do lesů České Kanady pozorovat padající hvězdy, perseidy!

Spojíte tím jízdu historickým parním vláčkem po trati s řadou technických zvláštností vedoucí romanticku krajinou a pozorování zajímavého přírodního úkazu.

V pátek 11. 8, den před tím, než létavice dosáhnou svého maxima, vypraví jindřichohradecké úzkokolejky kvůli tomuto pozoruhodnému astronomickému jevu zcela unikátní noční parní vlak.

Z jindřichohradeckého nádraží vyjede ještě za světla, krátce po půl deváté večer. S přicházející tmou dorazí do cílové stanice Hůrky, kde jsou díky řídkému osídlení vhodné podmínky k pozorování noční oblohy. Pro cestující zde budou připraveny hvězdářské dalekohledy a odborný výklad pracovníků jindřichohradecké Hvězdárny prof. Ladislava Nušla. V případě zatažené oblohy nebo dokonce deštivého počasí najdou účastníci útočiště ve velkém párty stanu s projekčním zařízením simulujícím planetárium. Program doplní beseda k problematice světelného znečistění a během jízdy zábavný astronomický kvíz.

Na zpáteční cestu potemnělou noční krajinou se vlak vydá přesně o půlnoci a zpět do J. Hradce dorazí v 1: 18.

 

Vzhledme k trvalému zájmu o parní jízdy doporučujeme všem zájemcům, aby si své jízdenky rezervovali předem na office@jhmd.cz nebo na 1420 384 361 165 nebo si je koupili přes http://jizdenky.jhmd.cz/Nakup/?id=0&a=6

Ve vlaku platí jednotné jízdné: děti do tří let jedou zdarma, do 15 let platí polovinu dospělehé jízdného, které činí 340 Kč. Pro rodiny o dvou dospělích a alespoň dvou dětech se vyplatí rodinné jízdné za 850 Kč.

Více informací na www.jhmd.cz

Plakát s jízdním řádem: 2017-astrovlak-01.pdf

Fotogalerie