Přihlásit se Registrovat

Parní vlaky jezdí dál ... navzdory škarohlídům a jejich černým prognózám

Prázdniny jsou za dveřmi a s nimi na pomezí jižních Čech a Vysočiny začíná pravidelný provoz parních vlaků po úzkokolejce. Vyjížďkou tímhle parním vláčkem spojíte cestování romantickou přírodou České Kanady s nostalgickým ohlédnutím za historií a z blízka si prohlédnete i jedinečnou železniční techniku a drážní stavby.

Od  soboty 1. července až do neděle 3. září vypravují Jindřichohradecké místní dráhy pravidelné parní vlaky. Z jindřichohradeckého nádraží vyjíždí na 33 km dlouhou trať do Nové Bystřice vždy v 10:44. Cestou se vlak zastaví na půlhodiny na nádraží v Kunžaku – Lomech, kde si cestující mohou ve staniční budově prohlédnout výstavu k zajištění drážního provozu mezi světovými válkami. V cílové stanici v Nové Bystřici je navíc otevřeno Regionální úzkokolejné muzeum. Do Jindřichova Hradce se parní vlak vrátí v 16:05.

Každé prázdninové pondělí bude ještě jezdit jeden parní vlak na severní větev úzkokoljky. Z Jindřichova Hradce vyjede vždy o půl desáté do Kamenice nad Lipou. Během jízdy se o dobrou náladu a pohodu cestujících postará živá pohádková bytost, se kterou z kamenického nádraží můžete vyrazit přímo do zážitkového parku skřítka Fábuly. Jízdní řád těchto zvláštních parních vlaků je sestaven tak, aby cestující stihli u Fábuly vyzkoušet všechny jeho pohádkové atrakce, shlédnout pravidelné divadelní představení a v klidu poobědvat ve stylovém hostinci. Po třech hodinách je parní  vlak odveze údolím říčky Kameničky a hlubokými lesy kolem Lovětína zase zpátky do Jindřichova Hradce.

Součástí všech nostalgických parních vlaů na jindřichohradeckých úzkokoljkách jsou i kryté nákladní vozy pro přepravu jízdních kol, vozíků a dětských kočárků. Vzhledem k pravidelně vysokému zájmu o parní jízdy doporučujeme zájemcům rezervovat si místa předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na: http://jizdenky.jhmd.cz/. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

 2017-s-parou-za-Fabulou.jpg2017-parni-vlaky-jizdni-rad-A4-EN-razitko.jpg

Fotogalerie