Přihlásit se Registrovat
Nacházíte se na: Aktuality > Parní vlaky na Vysočinu

Parní vlaky na Vysočinu

Na Vysočinu začnou po úzkokolejce znovu jezdit pravidelné parní vlaky.

Po dobu letních prázdnin bude každé pondělí vypraven z Jindřichova Hradce pohádkový parní vlak do Kamenice nad Lipou. Během jízdy se o dobrou náladu a pohodu cestujících postará živá pohádková bytost, se kterou můžete z kamenického nádraží vyrazit přímo do zážitkového parku skřítka Fábuly. Jízdní řád těchto zvláštních parních vlaků je sestaven tak, aby cestující stihli u Fábuly vyzkoušet všechny jeho pohádkové atrakce, shlédnout pravidelné divadelní představení a v klidu poobědvat ve stylovém hostinci. Po třech hodinách je parní vlak odveze údolím říčky Kameničky a hlubokými lesy kolem Lovětína zase zpátky do Jindřichova Hradce.

Parní sezonu na vysočinské úzkokolejce 30. září zakončí tematická jízda S párou za čokoládou. V její cílové stanici v Černovicích u Tábora budou pro cestující vedle čokoládového občerstvení připraveny čokoládové divadelní pohádky, kouzelnická a balonková čokoládová představení, čokoládovo-marcipánové modelovací dílny a prohlídky v místní výrobně čokoládových pralinek. S párou za čokoládou je co do ujeté vzdálenosti i doby jízdy největší parní jízdou, jakou můžete v roce 2017 na úzkokolejné železnici vůbec zažít.

Jindřichohradecké místní dráhy každoročně přepraví na 120 tisích turistů, z toho  zhruba čtvrtinu  svými parními vlaky.  Díky letošním rozsáhlým investicím JHMD do oprav parních lokomotiv, kter přesahují částku 2 miliony korun, se oba kraje, Jihočeský i Vysočina, mohou i nadále pyšnit  nejhustším provozem nostalgických parních vlaků, který podstatným způsobem přispívá k rozvoji zážitkové turistiky 

Prodej a rezervace jízdenek na. www.jizdenky.jhmd.cz

Fotogalerie