Přihlásit se Registrovat

Parním vlakem na Hračkobraní

Ve dnech 10. až 14. července se na zámku v Kamenici nad Lipou koná již 8. ročník Hračkobraní – prázdninově pohodového festivalu hraček a jejich tvůrců. Cílem akce je prezentace a podpora klasických českých hraček vyrobených ze dřeva, papíru nebo textilu.

Jako každý rok i letos vypravují Jindřichohradecké místní dráhy při této příležitosti v sobotu, 13. července historický parní vlak z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou.

„Na festivalu uvidíte ukázky výroby hraček a setkáte se s lidmi, kteří se o tradiční české hračky zajímají. Na akci budou probíhat také další doprovodné aktivity pro děti. Naše společnost zde bude mít vlastní stánek s občerstvením, suvenýry a také dětskou dílnu, ve které si děti mohou vyrobit některé jednoduché hračky. V 11.00 uvede Divadélko Máma a Táta představení s názvem „Detektivní příběh“ a ve 13.00 hodin vystoupí kejklíř Jonáš. Náš parní vlak v čele s jednou z našich historických lokomotiv se vydá na cestu z Jindřichova Hradce v 9.20, do Kamenice nad Lipou dorazí v 10.25, na cestu zpět vyjede ve 14.24 a v Hradci zakončí jízdu v 15.13. Samozřejmě nebude chybět bufetový vůz, který bude cestujícím k dispozici po celou dobu jízdy. Na Hračkobraní se dostanete naším vlakem i ve všední dny, s odjezdem z Jindřichova Hradce v 10.45,“ vysvětluje Iva Padruňková, manažerka marketingu a komunikace.

Zpráva ke stažení

Plakát