Přihlásit se Registrovat

Parním vlakem na Hračkobraní

Ve dnech 9. až 13. července se na zámku v Kamenici nad Lipou koná již 9. ročník Hračkobraní – prázdninově pohodového festivalu hraček a jejich tvůrců. Cílem akce je prezentace a podpora klasických českých hraček vyrobených ze dřeva, papíru nebo textilu.

Jako každý rok i letos vypravují Jindřichohradecké místní dráhy při této příležitosti v sobotu, 12. července historický parní vlak z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou.

„Na festivalu uvidíte ukázky výroby hraček a setkáte se s lidmi, kteří se o tradiční české hračky zajímají. Na akci budou probíhat také další doprovodné aktivity pro děti.

 Náš parní vlak v čele s jednou z našich historických lokomotiv se vydá na cestu z Jindřichova Hradce v 9.20, do Kamenice nad Lipou dorazí v 10.25, na cestu zpět vyjede ve 14.24 a v Hradci zakončí jízdu v 15.13. Samozřejmě nebude chybět bufetový vůz, který bude cestujícím k dispozici po celou dobu jízdy. Na Hračkobraní se dostanete naším vlakem i ve všední dny, s odjezdem z Jindřichova Hradce v 9.55,“ vysvětluje Iva Padruňková, manažerka marketingu a komunikace.

Doporučujeme rezervovat si místa předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese www.e-jizdenka.cz. Cena jízdenky do Kamenice a zpět stojí 220 Kč a celodenní rodinná jízdenka je v ceně 650 Kč (2 dospělí a 1-3 děti). Více informací na www.jhmd.cz nebo rezervace@jhmd.cz