Přihlásit se Registrovat

Párou na svatomartinské posvícení

Svatomartinské posvícení se neobejde bez pečené husy, koláčů a v posledních letech ani bez mladého svatomartinského vína. Na jednu takovou svatomartinskou hostinu vás vyveze nostalgický parní vlak. Během této svatomartinské jízdy se přenesete nejen v prostoru, ale i v čase… třeba i o sto let zpátky se v ším, co k tomu patří. Chybět proto nebude stylová dobová hudba, která bude vyhrávat při hodování, tak i cestou tam a zpátky.

 

Kvůli tomuto znovuobjevenému staročeskému zvyku vypraví jindřichohradecké úžkokolejky v sobotu 11. listopadu, přesně na svatého Martina, zvláštní parní vlak. Z jindřichohradeckého nádraží vyjede v 10:25. Do cílové stanice Hůrky dozazí po dvou hodinách, ve 12:27. Obklopeni hlubokými lesy České Kanady se zde cestující budou moci oddávat nerušenému svatomartinskému veselí. Na zpáteční cestu zádumčivou listopadovou krajinou se vlak vydá o půl třetí odpoledne. Zpátky do J. Hradce přisupí v 15:55.

Vzhledem k trvalému zájmu o tematické parní jízdy doporučujeme všem zájemcům, aby si své jízdenky rezervovali předem na office@jhmd.cz nebo na +420 384 361 165, nebo si je od 30. 10. koupili přes http://jizdenky.jhmd.cz/.

Ve vlaku patí jednotné jízdné: děti do šesti let jedou zdarma, děti do 15 let platí 300 Kč, dospělí 680 Kč. V ceně jízdenky je svatomartinská hostina: pečená husa s knedlíkem a zelím, koláče, sýry a další pochutiny a také svatomartinská vína z Moravy.

Plakát: 2017-svatomartinska-jizda.jpg2017-svatomartinska-jizda.pdf

Fotogalerie