Přihlásit se Registrovat
Nacházíte se na: Aktuality > Párou za čokoládou

Párou za čokoládou

Jindřichohradecké úzkokolejky opět přicházejí s novým zážitkovým vlakem!

Spojíte jím jízdu historickým parním vláčkem po trati s řadou technických zvláštností vedoucí romantickou krajinou. Na jejím konci, v Černovicích u Tábora, je pro vás navíc nachystán rozmanitý zábavný program, jehož společným jmenovatelem je čokoláda.

Tento zvláštní nostalgický vlak složený z parní lokomotivy a původních historických vagonů vyjede z Jindřichova Hradce na svatého Václava, ve čtvrtek 28. září, kdy začíná první prodloužený víkend letošního školního roku, přesně dvě hodiny před polednem. Během jízdy si cestující mohou vyplnit zábavný "čoko-kvíz". Navnadí se tak jistě na vlastní program, který je čeká v cílové stanici v Černovicích. Odtud se pod vedením místních průvodců vydají na další pozoruhodná místa tohoto malebného jihočeského městečka.

Za zhruba dvě a půl hodiny strávené v Černovicích shlédnou cestující divadelní čoko-pohádku, vyzkouší si své tvořivé dovednosti v marcipánové modelovací dílně, navštíví místní čoko-výrobnu a stanou se svědky kozelnického čoko-představení a balonkové šou. Příležitostí k sladkým čokoládovým ochutnávkám bude samozřejmě víc než dost. Každý z cestujících navíc obdrží volnou vstupenku do Muzea čokolády a marcipánu v nedalekém Táboře.

Pro ty, kdo snad neholdují čokoládě a nechtějí se zúčastnit sladkého programu, je připravena zvláštní vyjížďka parního vlaku z Černovic do stanice Křeč.

Na zpáteční cestu z Černovic se "čokoládový" parní vlak vydá v půl třetí odpoledne a deset minut po čtvrté se navrátí do Jindřichova Hradce.

Zážitkový vlak S párou za čokoládou se koná za vydatné podpory a spolupráce Města Černovice,  Kavárny Budík v Černovicích a Muzea čokolády a marcipánu v Táboře.

Vzhledem k trvalému zájmu o parní jízdy doporučujeme všem zájemcům, aby si své jízdenky rezervovali předem na office@jhmd.cz nebo na +420 384 361 165, nebo si je koupili přes http://jizdenky.jhmd.cz.

Ve vlaku patí jednotné jízdné: děti do tří let jedou zdarma, děti do 15 let platí polovinu jízdného dospělých, které činí 340 Kč. Pro rodinu o dvou dospělých a alespoň dvou dětech se vyplatí rodinné jízdné za 850 Kč.

 

Více informací na www. jhmd. cz

Fotogalerie