Přihlásit se Registrovat

Poslední dvě letní jízdy parního vlaku zrušeny

Vážení cestující,

z důvodu opakující se poruchy kompresoru parní lokomotivy U46.101 budou zbývající dvě jízdy parního vlaku zrušeny bez náhrady. Vypravení vlaků 21280-21283 tažených motorovou lokomotivou namísto parní nemá s ohledem na nízký počet rezervací a deštivou předpověď počasí smysl. V příštím týdnu se budeme snažit ze všech sil kompresor opravit tak, aby jste se mohli o zářijových sobotách opět parním vlakem svézt.

Udržovat každodenní provoz parních vlaků je v dnešní době velkou výzvou. Do letošní sezóny jsme navíc vstoupili s jedinou provozní lokomotivou, kde každá závada mohla znamenat okamžité zrušení výletních vlaků. Jsme proto rádi, že jsme i přes občasné problémy zvládli od začátku léta odjezdit 64 parních jízd, které udělali radost velkému počtu dětských i dospělých cestujících.

A na zlepšení pracujeme! V našich dílnách se pomalu dokončuje oprava parní lokomotivy U37.002, která by měla v příštím roce vypomoct „polce“. Získáme tak tolik potřebnou provozní parní zálohu. Uznejte sami, se dvěma parními mašinkami to zase bude fungovat o trošku líp…

 

Děkujeme za pochopení. Sledujte aktuální informace na našich stránkách.