Přihlásit se Registrovat

První zkušební jízda parní lokomotivy U46.101

Vážení cestující, vážení zákazníci, vážení příznivci Úzkokolejky, ve čtvrtek 8.8. jsme absolvovali zkušební jízdu s naší parní lokomotivou U46.101, která bohužel nedopadla dle našich představ a závada na stroji, k lítosti všech, oddálila uvedení "polky" do provozu o několik týdnů .

Během první zkušební jízdy, kdy naše parní lokomotiva U46.101 vyjela poprvé po opravě na trať, došlo k technické závadě na parním stroji. Oprava se bude řešit v následujících týdnech, bohužel je však jižjisté, že do konce letní sezóny 2019 parní vlaky na úzkokolejku nevyjedou. Pozitivní zprávou je, že již známe příčinu skryté závady, před kterou lokomotiva ujela 5 km naprosto bez jakýchkoliv komplikací. 

Naši zaměstnanci pro zprovoznění lokomotivy dělali a budou i nadále dělat maximum. Přestože stará technika přináší všelijaké útrapy, věříme, že sezonní parní provoz na jindřichohradeckých úzkokolejkách již do budoucna čekají jen lepší časy. Všem, kteří se na lokomotivu těšili, se tímto omlouváme a děkujeme za pochopení! A nezbývá, než Vás opět požádat: držte nám prosím nadále palce!

Fotogalerie