Přihlásit se Registrovat

Silvestrovské jízdy parním vlakem

Naposledy letos vyjedou parní vlaky na úzkorozchodné koleje Jindřichohradeckých místních drah v sobotu 27. a neděli 28. prosince. Zvláštní Silvestrovské jízdy uvítají nejen nostalgičtí milovníci staré techniky, pro které jsou parní lokomotivy živými svědky minulých časů. Ztichlá zimní krajina pomalu ubíhající za okny historických vagónů cestujícím připomene, že konec roku kdysi býval především příležitostí k vydechnutí, vnitřnímu zklidnění a ohlédnutí se za uplynulým rokem.

Kdo chce shlédnout nadčasové zimní scenérie České Kanady a v rytmu kolébajícího se historického vozu jen tak rozjímat nad odcházejícím rokem 2014, může se v sobotu 27. prosince vydat na „Silvestrovskou“ jízdu parním vlakem do Nové Bystřice. Nevšední krajinné průhledy a nostalgickou atmosféru nabídne i druhá „Silvestrovská“ jízda, která bude v neděli 28. prosince směřovat do Černovic u Tábora. Sobotní parní vlak vyráží z jindřichohradeckého nádraží v 11 hod., zpět přijede v 15.55 hod. Nedělní Silvestrovské jízda začíná tamtéž v 9.55 hod., návrat je plánován na 14.10 hod.

Doporučujeme rezervovat si místa ve vlaku předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese www.e-jizdenka.cz. Cena jízdenky do Nové Bystřice i do Černovic u Tábora a zpět stojí 250 Kč. Za děti od 3 do 15 let zaplatíte polovinu. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

Plakát s jízdním řádem v příloze.

Další příležitost svézt se parním vlakem budete mít znovu až na Velikonoce, 4. a 5. dubna 2015.