Přihlásit se Registrovat
Nacházíte se na: Aktuality > Strojvedoucím na zkoušku

Strojvedoucím na zkoušku

Zajímá Vás, jak pracuje a co zažívá při své práci strojvedoucí nebo jste se jím chtěli sami v dětství stát? S námi si můžete svůj sen splnit a přímo sledovat práci strojvedoucího. Během jízdy parního nebo motorového vlaku na trati JHMD zažijete v kabině lokomotivy v doprovodu zkušeného strojvedoucího a topiče, jaké to je, řídit vlak.

Jindřichohradecké místní dráhy připravily pro veřejnost zbrusu novou nabídku a zařadily do svých služeb spolujízdu na stanovišti strojvedoucího. Ode dneška si zájemci starší 18 let (osoby od 10 do 18 let musí být doprovázeny osobou starší 18 let, a to pouze na motorových lokomotivách) mohou jízdu u JHMD objednat.

„Chtěli jsme našim cestujícím nabídnout něco výjimečného a přišli na myšlenku, umožnit jim prožít den jako strojvedoucí. Tuto službu poskytujeme jak na parní, tak i motorové lokomotivě. Cestující během jízdy stojí v kabině na stanovišti strojvedoucího a spolu s ním (a v případě parní lokomotivy také s topičem) sleduje přípravu lokomotivy před jízdou, účastní se jízdy, včetně případného doplňování vody a uhlí do parní lokomotivy,“ objasňuje novou službu Jan Hruška, provozní ředitel společnosti.

Spolujízda se strojvedoucím na parní lokomotivě je možná v úsecích:

J. Hradec – N. Bystřice, J. Hradec – Kamenice n. Lipou, J. Hradec – Kunžak-Lomy

Na motorové lokomotivě pak v celé délce tratí:

J. Hradec – N. Bystřice a zpět a J. Hradec – Obrataň a zpět

„Zájemce si může zvolit jednu z nabízených tras a vlaků. Před jízdou je krátce proškolen z bezpečnosti a seznámí se se způsobem obsluhy lokomotivy. Jízda trvá přibližně 2 – 4 hodiny dle délky trasy a službu poskytujeme v sezóně na parních a celoročně pak na motorových vlacích. Po absolvování spolujízdy její účastník obdrží certifikát s názvem Strojvedoucí parní nebo motorové lokomotivy na zkoušku,“ dodává Jan Hruška. 

Certifikát „Strojvedoucí parní lokomotivy na zkoušku“ platí zároveň jako celodenní jízdenka na všechny vlaky JHMD na tratích J. Hradec – N. Bystřice a J. Hradec – Obrataň v den vydání.

Podrobné informace o jízdním řádu, trasách a cenách získáte na naší webové stránce v sekci Strojvedoucí na zkoušku nebo na emailu office@jhmd.cz.

Zpráva ke stažení

Fotogalerie