Přihlásit se Registrovat

Úprava nástupiště v Jindřiši

Jindřichohradecké místní dráhy neustále rozšiřují nabídku svých služeb. To je i důvodem záměru rozšířit a prodloužit nástupiště v železniční stanici Jindřiš, která se nachází na turisticky atraktivní trati z Jindřichova do Nové Bystřice. Práce na úpravě nástupiště již probíhají a měly by být dokončeny koncem tohoto měsíce. Součástí úprav je přivedení elektrické energie pro osvětlení nástupiště a možnost připojení a instalace mobilního občerstvení. To poslouží nejen účastníkům parních jízd, ale i všem ostatním návštěvníkům , kteří v této lokalitě tráví volný čas v hezké přírodě, případně využívají koupání v sousedství.

„Snažíme se naše služby neustále rozšiřovat a zároveň je zkvalitňovat. Chceme, aby se u nás zákazník cítil dobře a navštěvoval nás opětovně. Zastávka Jindřiš se nachází na frekventovaném místě chatové zástavby a především v sezóně je hojně využívána turisty. Navíc je nedaleko odtud k dispozici koupání. To nás přivedlo k myšlence úpravy nástupiště, které nyní prodlužujeme na délku 70 m se zpevněnou hranou 30 centimetrů a s šotolinou na povrchu. Dále bude zastávka osvětlena a vybavena čekárenským přístřeškem,“ konstatuje František Lanc, technický ředitel společnosti.

Dokončení úprav je plánováno na 30. května, aby byla zastávka připravena na zvláštní parní jízdu s názvem „Den dětí s párou ve Střížovicích,“ jež se uskuteční v sobotu, 1. června.

Zpráva ke stažení

Fotogalerie