Přihlásit se Registrovat

Úzkokolejka spustila elektronický prodej jízdenek

Na začátku parní sezony přicházejí Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) s další novou službou pro své cestující. Jízdenku na parní vlaky si nyní můžete koupit předem kdykoli a kdekoli, kde je k dispozici připojení k internetu.

Od 19. května 2015 spustily JHMD na webové doméně "jizdenky.jhmd.cz" aplikaci, díky které si můžete jízdenky zakoupit odkudkoli, kde se připojíte na internet. Nákup je tak možný z pohodlí domova, internetové kavárny, veřejného prostranství nebo informačních terminálů na šesti vybraných nádražích JHMD. Služba je určena pro domácí i zahraniční turisty. Vedle českého jazyka je proto přístupná také v anglické, německé a polské jazykové mutaci.

Internetový obchod umožňuje zaplatit za přepravu kol, kočárků a dalších objemnějších zavazadel, stejně jako za čtyřnohého miláčka. Pomocí intuitivního rozhraní si v aplikaci zvolíte, kde a ve kterém voze chcete sedět, zda u okýnka, v uličce, dál od nástupního prostoru nebo co nejblíže bufetovému vozu. Zájemci si při této příležitosti mohou zároveň zjistit, z jakých vozů a jaké lokomotivy bude jejich vlak sestaven, jaká byla jejich historie a jaké jsou jejich technické parametry.

Přes internetový obchod lze objednat až dvacet míst najednou a při tom ušetřit rezervační poplatek 20 Kč za osobu, který se standardně účtuje při rezervaci po telefonu nebo přes email. K zaplacení objednané jízdenky kupujícímu opět postačí několik kliknutí přes online GoPay platební bránu. Kód, který následně obdržíte přes SMS a e-mailem, poslouží při předložení průvodčímu jako vlastní platná jízdenka.

Jízdenky lze zatím touto cestou kupovat pouze pro parní vlaky a službu strojvedoucím na zkoušku. Do budoucna se však počítá s rozšířením i na ostatní služby JHMD, tj. všechny motorové a firemní vlaky, objednání předplatných jízdenek, případně pronájem kol a skútrů.

Fotogalerie