Přihlásit se Registrovat

Úzkokolejky objektivem...potřetí

Jindřichohradecké místní dráhy vyhlašují další ročník fotografické soutěže "Úzkokolejky objektivem", tentokrát na téma „Stavby na úzkokolejce“.

Na úzkokolejných tratích na pomezí jižních Čech a Vysočiny se v téměř původním stavu dochoval soubor staničních budov a drážních staveb, které  jsou  v rámci celé Evropy jedinečnou technickou památkou, která  připomíná éru budování lokálních tratí na sklonku předminulého století na území bývalého habsburského mocnářství.

Vnímáte onu zvláštní estetiku, v níž se snoubí technická vyspělost a um se smyslem pro detail i funkci? Jestli k tomu ještě rádi fotografujete, pak právě právě pro vás vyhlašují Jindřichohradecké místní dráhy třetí ročník fotosoutěže, tentokrát na téma „Stavby na úzkokolejce“.

Pokud se vám u nás podařilo zachytit zajímavý záběr, pošlete ho do 30. 9. 2017 e-mailem na adresu office@jhmd.cz a do předmětu napište „fotosoutěž“. Nezapomeňte také uvést své jméno a bydliště. Snímky musí mít minimální rozlišení 2480 x 3508, a 300 dpi. Zaslané fotografie budou průběžně zveřejňovány na stránkách www.jhmd.cz v sekci „Fotosoutěž“. Autoři nejlepších fotografií se mohou těšit na některou z cen: poukaz na službu strojvedoucím na zkoušku, poukaz na ubytování na nádraží nebo volnou jízdenku. Zvláštním oceněním se může znovu stát i vydání autorského kalendáře na rok 2019, jak tomu bylo i na léta 2017 a 2018.

Pravidla soutěže naleznete na www.jhmd.cz v sekci Fotosoutěž, kde budou následně zveřejňovány soutěžní fotografie.

Fotosoutěž je součástí širší koncepce komunikace s veřejností, v jejímž rámci JHMD hledají odpovídající formy spolupráce se všemi, kdo si uvědomují jedinečnou kulturní a krajinotvornou hodnotu jindřichohradeckých úzkokolejek.

Fotogalerie