Přihlásit se Registrovat
Nacházíte se na: Aktuality > Velikonoční parní jízda

Velikonoční parní jízda

Velikonoce jsou za dveřmi! Jak se prodlužují dny, probouzí se ze zimního spánku nejenom příroda. Na jaro a s ním i na novou sezonu se chystají také naše parní lokomotivy. První parní vlak vyjede letos z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice už v sobotu 4. dubna.

Velikonoční parní vlak vyrazí z jindřichohradeckého nádraží směrem na Českou Kanadu v 10.45 a na zpáteční cestu z Nové Bystřice se vydá v 14:10.

Během cesty vlak zastaví v jedné ze stanic, aby si zde děti na přilehlé zahradě nasbíraly, co tu pro ně nachystal velikonoční zajíček. Cestující se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí přinesené vajíčko. Inspiraci a technikám zkrášlování se meze nekladou. Soutěžní výtvory budou vystaveny v Nové Bystřici. Na výherce čeká volná jízdenka na některý z dalších parních vlaků. Pro velké i malé je v Nové Bystřici připravena tvořivá dílna a otevřeno Regionální úzkokolejné muzeum, jehož expozice prošla během zimních měsíců zřetelnými úpravami.

Na zpáteční cestě si budete moci uplést pravou velikonoční pomlázku. O dva dny později se bude koledníkům určitě hodit.

V bufetovém voze historické soupravy budou pro cestující připraveny tradiční velikonoční mazance a beránci. Velikonoční jízdu zpestří čerstvě vylíhnutá kuřátka a možná i malá jehňátka a kůzlata…

Vzhledem k pravidelně vysoké návštěvnosti této již tradiční parní jízdy doporučujeme zájemců, aby si místa rezervovali předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese www.e-jizdenka.cz. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

Fotogalerie