Přihlásit se Registrovat
Nacházíte se na: Aktuality > Virtuální prohlídky

Virtuální prohlídky

JHMD zpřístupňují 3D virtuální prohlídky, které v panoramatických záběrech zachycují jedinečné kouzlo a atmosféru parního vlaku či muzea v Nové Bystřici.

Zájemci o jízdu historickou soupravou se nyní z pohodlí domova mohou přes internetové připojení ocitnout přímo vedle parního vlaku a udělat si konkrétnější představu, co uvidí a zažijí. Díky technicky dokonalým 360° panoramatickým záběrům si do detailu prohlédnou interiér jednoho z nestarších vozů historické soupravy nebo kabinu strojvedoucího parní lokomotivy Px48 1916, kam se normálně nedostanou.  

Čtvrtý 3D pohled je přenese do cílové stanice v Nové Bystřici, konkrétně do budovy tamní výtopny, kde se kdysi parní vlaky připravovaly na své cesty a kde se nyní nachází jedna ze dvou expozic Regionálního úzkokolejného muzea. Poslední panoramatická prohlídka je věnována interiéru kavárny a pražírny Kolonial, která je zařízena v meziválečném stylu.

JHMD chtějí dále rozvíjet spolupráci s brněnskou firmou Pano3D, která vizualizace realizovala. Do budoucna by tak měly na stránkách JHMD  http://jhmd.cz/virtualni-prohlidky  přibýt virtuální prohlídky další drážních vozidel nebo interiérů ubytovacích kapacit v nádražních budovách, ale také nejatraktivnějších turistických cílů okolí, které mohou návštěvníci cestou po úzkokolejce navštívit.