Přihlásit se Registrovat

Začíná sezona parních vlaků

 

Konečně je tu opravdické jaro a teplé počasí nás láká ven. Také přemýšlíte kam se vydat na výlet tentokrát? Vyjížďkou parním vlakem po úzkokolejce do České Kanady spojíte cestování svěží jarní přírodou s nostalgickým ohlédnutím za historií a z blízka si prohlédnete i jedinečnou železniční techniku a drážní stavby.

Od května vypravují Jindřichohradecké místní dráhy pravidelné parní vlaky. První vyjede už tuto  sobotu, 7. května. Z jindřichohradeckého nádraží se na 33 km dlouhou cestu vydá v 10:44. Cestou se vlak na půlhodiny zastaví na nádraží v Kunžaku – Lomech, kde si cestující mohou ve staniční budově prohlédnout výstavu k zajištění drážního provozu mezi světovými válkami. V cílové stanici v Nové Bystřici je zase otevřeno Regionální úzkokolejné muzeum. Do Jindřichova Hradce se parní vlak vrátí v 16:05.

Nostalgické parní vlaky, jejichž součástí jsou i kryté nákladní vozy pro přepravu jízdních kol, vozíků a dětských kočárků, budou jezdit až do konce června vždy v sobotu. O letních prázdninách parní provoz výrazně zesílí. Parní vlaky budou z Jindřichova Hradce nejen na jih do Nové Bystřice, ale i po druhé úzkokolejné trati na sever, směrem na Kamenici nad Lipou a do Černovic u Tábora.

Vzhledem k pravidelně vysokému zájmu o parní jízdy doporučujeme zájemcům rezervovat si místa předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na: http://jizdenky.jhmd.cz/. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

Fotogalerie