Přihlásit se Registrovat

Zahájení parní sezóny se zlodějem kufrů

V sobotu, 29. června zahajují Jindřichohradecké úzkokolejky letní sezónu historických parních vlaků jízdou s doprovodnou akcí pod názvem Zákrok proti nádražnímu zloději kufrů. Vypraven bude prázdninový parní vlak, který pojede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Cestující se mohou během jízdy přesvědčit na vlastní oči, zda četníci chytí zloděje přímo při činu.

Další letní jízdu reprezentuje Nezmar expres, během níž parní vlak poveze na trase Jindřichův Hradec – Hůrky především příznivce folkové skupiny Nezmaři. Koncert se uskuteční ve stanici Hůrky 4. července.

Třetí událost v pořadí s názvem Parním vlakem na Hračkobraní se uskuteční v sobotu 13. července. Parní vlak se tentokrát vypraví do Kamenice nad Lipou, kde se na zámku ve dnech 10. až 14. července koná již 8. ročník pohodového festivalu pro celou rodinu. Návštěvníci budou mít možnost shlédnout zajímavou přehlídku hraček vyrobených z přírodního materiálu.

„29. června otevíráme hlavní letní sezónu parní jízdou, během níž cestující zažijí tři ukázky zásahu četníků proti nádražnímu zloději kufrů na trase mezi stanicemi Kunžak-Lomy a Nová Bystřice. Doprovodný program pořádáme ve spolupráci s Četnickou pátrací stanicí Praha. Účastníci jízdy budou mít možnost se občerstvit nejen v bufetovém voze, ale také na nádraží v Nové Bystřici, například domácí polévkou v nádražním bufetu s posezením,“ popisuje jízdu Iva Padruňková, manažerka marketingu a komunikace.

Vlak se vydá na cestu z Jindřichova Hradce v 9.25, do Bystřice dorazí v 11.25 a zpět do Hradce přijede v 17.08.

Doporučujeme rezervovat si místa předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese www.e-jizdenka.cz. Cena jízdenky do Nové Bystřice a zpět stojí 250 Kč, do Hůrek na koncert a zpět 220 Kč, do Kamenice nad Lipou na Hračkobraní a zpět taktéž a rodinná celodenní jízdenka je v ceně 650 Kč (2 dospělí a 1-3 děti). Více informací na www.jhmd.cz nebo office@jhmd.cz.

Zpráva ke stažení

Plakát ke stažení

Fotogalerie