Přihlásit se Registrovat

Zdarma vlakem na otevření pivovaru

Ke slavnostnímu znovuotevření Kamenického pivovaru vypraví v sobotu 28. října Jindřichohradecké místní dráhy zvláštní vlak. Z Jindřichova Hradce vyjede v 9:35. Díky Spolku přátek Kamenického pivovaru, který uhradí náklady na vypravení tohoto spoje, se v něm od cestujích nebude vybírat jízdné.Ve vlaku budou muzikanti vyhrávat  stylové pijácké a prostonárodní písně a po příjezdu do Kamenice nad Lipou v 10:28  doprovodí cestující až do nedalekého pivovaru na kamenické náměstí. 

Druhý zvláštní vlak, který měl původně jet do Kamenice nad Lipou z Obrataně se ruší.  Zájemci mohou místo něj využít pravidelný spoj, který z Obrataně vyjíždí v 9:05.

Vlastní program slavnostního otevření pivovaru začne na pivovarském nádvoří v 11:00. Kamenický sládek Robert Franěk uvaří zvlášť pro tuto příležitost 4 pivní speciály. Točit se ale budou i další piva, která v Kamenici pro pivní fajnšmekry vznikají. K jejich konzumaci budou až do pozdních odpoledních hodin vyhrávat hudební uskupení rozmanitých žánrů, od klasické dechovky v podání nedaleké Libkovanky až po pop-pankovou Brutální jahodu. Určitě si nenechte ujít jedinečnou příležitost a prohlédněte si působivou architekturu starobylého pivovaru, zejména jeho rozlehlých sklepů. Organizátoři pamatovali i na zábavu pro děti a mládež: nachystán je dětský koutek, malování na pivní sklo, svá překvapení má přichystáno skautské středisko Fiedelis et Fortis.

Zpět k domovu směrem na JIndřichův Hradec vás zváštní vlak odveze v 19:05. Směrem na Obrataň mohou cestující využít pravidelný spoj v 18:55 z Kamenice nad Lipou.

Jízdenky si můžete rezervovat předem na office@jhmd.cz nebo na +420 384 361 165, nebo si je koupili přes http://jizdenky.jhmd.cz/Nakup/?id=0&a=6

Fotogalerie