Přihlásit se Registrovat

Zemřel MUDr. Jakub Likovský, PhD.

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí MUDr.Jakuba Likovského, PhD.

Jakub Likovský byl člověk renesančního záběru. Vystudovaný lékař dlouhá léta působil jako antropolog v Archeologickém ústavu Akademie věd ČR a antropologii také externě přednášel na Filozofické fakulte Karlovy univerzity.

Vedle svého povolání měl řadu konmíčků. Od trampingu se dostal k historii předminichovského opevnění Prahy. K tomuto tématu vydal dvě monografie a třetí k vydání připravoval. Od svého otce zdědil také vášeň k železnici.Od dětství byl železničním modelářem a sběratelem. Železnici navíc fotil a jedinečným stylem i maloval.

Pro jindřichohradecké místní dráhy vytvořil kresbu pro firemní novoročenku na rok 2016. Těšili jsme se, že se postupně podobně jako dříve Jiří Bouda stane jakýmsi dvorním malířem naší úzkokolejky. 

V loňském roce nám zapůjčil řadu svých modelů do expozice Železnice hrou pro výstavní dům Stará radnice v Jindřichově Hradci. V létě 2016 se měla z jeho bohatých sbírkových předvětů otevřít nová expozice k parnímu provozu ve stanici Černovice u Tábora.  Tohoto společného cíle však už kvůli jeho předčasnému úmrtí nedosáhneme.

Čest jeho památce!

Fotogalerie