Přihlásit se Registrovat
Nacházíte se na: Aktuality > Změny od 1.12.2019

Změny od 1.12.2019

Vážení cestující,

v neděli 1.12.2019 dochází ke změně Smluvních přeprapvních podmínek Jindřichohradeckých místních drah, a. s. pro veřejnou drážní osobní dopravou a ke změně Tarifu Jindřichohradeckých místních drah, a. s. pro vnitrostátní přepravu cestujících. 

Od 1.12.2019 dopravce Jindřichohradecké místní dráhy, a. s. uznává jihočeskou jízdenku JIKORD +. Jedná se o jednodenní papírovou jízdenku, která platí ve veřejné dopravě na území Jihočeského kraje, a to celoročně. Na tratích Jindřichohradeckých místních drah, a. s. platí v úseku Jindřichův Hradec - Nová Bystřice a Jindřichův Hradec - Žďár u Kamenice nad Lipou. Podrobné informace o jihočeské jízdence naleznete na: http://jihoceskajizdenka.cz/. Dopravce bude jízdenky prodávat v obsazených stanicích, a to v Nové Včelnici, Kamenici nad Lipou a Černovicích u Tábora. V letní sezóně pak i v Jindřichově Hradci. O spuštění prodeje jízdenek v uvedených stanicích Vás budeme informovat. 

Od 1.12.2019 je drobná změna v Tarifu - přeprava kočárku již není za 6 Kč, alezdarma. 

Přeprava jízdních kol je možná ve všech vlacích do vyčerpání kapacity vlaku. Zajišťování bezpečné manipulace se spoluzavazadlem přísluší cestujícímu. V případě, že se cestující nebude podílet na manipulaci se spoluzavazadlem, může pověřený zaměstnanec JHMD odmítnout přepravu.

Při cestování skupin 10 a více osob (či kol) je nutné cestu ohlásit nejpozději 5 pracovních dní předem na: office@jhmd.cz nebo tel. 384 361 165. Vzhledem k tomu, že spoje Dopravce nejsou provozovány jako místenkové, a Dopravce je povinen přepravit každého, kdo o to projeví zájem, a to až do vyčerpání kapacity, není možné místa pro skupinu cestujících vyhradit, nebo přepravu objednat, či jinak garantovat, ani po předchozím ohlášení.

Aktuální znění nových smluvních přepravních podmínek a Tarifu jsou k dispozici zde: http://jhmd.cz/ceny-jizdenek/motorove-vlaky