Anmelden Registrieren
Sie befinden sich auf: Leistungen > Regelmäßige Dampfzüge

Regelmäßige Dampfzüge

Nostalgické parní jízdy provozují JHMD pro cestující výhradně na své obchodní riziko, bez finanční podpory objednatelů základní dopravní obslužnosti. Při tom se jedná o nejrozsáhlejší pravidelný parní provoz v Čechách.

Parní vlaky vás přenesou v čase i prostoru a zprostředkují vám autentickou atmosféru železniční dopravy, jak ji zažívali naši předci před šedesáti, sty nebo i více lety.

K nostalgii parních jízd neodmyslitelně patří monotónní drncání přerušované občasným hvizdem parní píšťaly. Za okny historických vagónů se střídá lesní přítmí zvlněné louky, hladiny rybníků i mechem obrůstající bludné balvany.

K nostalgii parní železnice ale patřilo a stále patří také napětí, zda parní mašinka do cílové stanice své cestující doveze včas. O různé závady, poruchy a jiné mimořádné události nebývala u parních vlaků nikdy nouze. U současných parních lokomotiv, které navíc patří mezi zasloužilé veterány, to platí dvojnásob. Vždyť U37 z roku 1898 je vůbec nejstarší provozovanou parní lokomotivou v České republice. Zaslouží si proto, společně s Polkou a Rešicou trochu ohledu vzhledem k odslouženým letům v provozu.

Dnes slouží v turistickém provozu, kde jízda sama je zážitkem a hlavním cílem cesty. A pokud snad dojde k drobnému zpoždění či technické závadě, vnímejte to prosím jak drobný vrtoch parní lokomotivy, dýchavičné staré dámy, která se na Vás těší a s ohledem na věk dělá, co může.


V letní sezóně pro Vás vypravujeme historické parní vlak v čele s jednou z našich parních lokomotiv, pocházejících z let 1898 – 1958. Do každé vlakové soupravy zařazujeme bufetový vůz a nejméně jeden krytý nákladní vůz pro přepravu kol. 

Vychutnejte si nevšední zážitek nádhernou přírodou České Kanady či zvlněnou krajinou Českomoravské vrchoviny.


Telefon: +420 384 361 165, e-mail: office@jhmd.cz

 

 

Změna termínu i programu vyhrazena.

KontaktpersonLucie Nováková
Tel: +420 384 361 165, e-mail: 
novakova@jhmd.cz