Přihlásit se Registrovat
Nacházíte se na: Služby > Nostalgické vlaky

Nostalgické vlaky

Provozujeme nejrozsáhlejší pravidelný parní provoz v České republice.

Naše parní vlaky vás přenesou v čase i prostoru a zprostředkují vám autentickou atmosféru železniční dopravy, jak ji zažívali i naši předci.

V současnosti vlastníme tři parní lokomotivy a to U37 z roku 1898 vůbec nejstarší provozuschopnou parní lokomotivou v České republice, polskou lokomotivu U46.001 tzv. "Polka" z roku 1952 a rumunskou Rešicu z roku 1958 .

Pro více informací o možnostech využití těchto mašin se neváhejte obrátit na office@uzkokolejky.cz.

Pro vytvoření dárkového poukazu prosím kontaktujte office@uzkokolejky.cz


V letní sezóně pro Vás pravidelně vypravujeme nostalgické vlak v čele s jednou z našich parních lokomotiv, pocházejících z let 1898 – 1958. Do každé vlakové soupravy zařazujeme bufetový vůz a nejméně jeden krytý nákladní vůz pro přepravu kol. 

 

 

 

 

 

Jízdní řád pravidelných parní jízd

Jindřichův Hradec - Nová Bystřice 

10:39 Jindřichův Hradec
10:53 Jindřiš
11:10 Blažejov
11:16 Malý Ratmírov
11:23 Střížovice
12:21 Kunžak - Lomy
12:34 Kaproun
12:42 Senotín
12:50 Hůrky
12:58 Albeř
13:05 Nová Bystřice

Nová Bystřice - Jindřichův Hradec

15:18 Nová Bystřice
15:28 Albeř
15:37 Hůrky
15:46 Senotín
15:56 Kaproun
16:21 Kunžak - Lomy
16:34 Střížovice 
16:42 Malý Ratmírov
16:50 Blažejov
17:01 Jindřiš
17:12 Jindřichův Hradec

 - od 1.5. do 26.6. a od 4.9. do 25.9. jede v SO

- od 27.6. do 31.8. jede v PO, ST, PÁ, SO, NE a svátek 

Jindřichův Hradec - Kamenice nad Lipou

09:09 Jindřichův Hradec
09:21 Horní Skrýchov
09:34 Lovětín
09:37 Lovětín obec
09:48 Nová Včelnice
10:11 Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou - Jindřichův Hradec

11:50 Kamenice nad Lipou
12:09 Nová Včelnice
12:18 Lovětín obec
12:24 Lovětín
12:35 Horní Skrýchov
12:45 Jindřichův Hradec

- od 1.7. do 31.8. jede v ÚT a ve ČT 

Pro více informací a rezervaci jízdenek odkazujeme na náš e-shop jízdenek

Telefon: +420 384 361 165, e-mail: office@uzkokolejky.cz

16.4. Velikonoční jízda

  • sobotní jízda parního vlaku z Jindřichova Hradce do Hůrek a zpět
  • program ve stanici Hůrky (velikonoční sběr vajíček, malování na obličej (za menší poplatek), pletení pomlázky)
  • opékání špekáčků 
  • občerstvení zajištěno ve skladišti Hůrky

7.5. Zahájení parní sezóny

  • pravidelná sobotní jízda parního vlaku z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a zpět
  • doprovodný program v venkovních prostorech Jindřichohradeckých místních drah pro cestující i veřejnost 
      • kapela: Lovci mamutů
      • Ukázka armádní a hasičské techniky
      • Ukázky práce Červeného kříže
      • Elfíkovi hry a soutěže pro děti  
      • modelová železnice
      • mini-market
      • občerstvení 
      • skákací hrad 
  • změny v programu vyhrazeny

14.5. Zahájení parní sezóny na Vysočinu

  • sobotní jízda parního vlaku z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou a zpět
  • doprovodný program: historický jarmark na nádvoří zámku Kamenice nad Lipou (adresa nádvoří zde)
  • doprovodný hudební program s harmonikou 
  • pro cestující parním vlakem výstava Pod parou zdarma
  • změny v programu vyhrazeny

28.5. Den s Bystřickou párou

  • parní vlak trasa Jindřichův Hradec - Nová Bystřice
  • z Nové Bystřice pojede parní vlak několikrát během dne do Hůrek a zpět do Nové Bystřice
  • v Hůrkách tvořivá dílnička pro děti
  • zábavní program pro celou rodinu na nádraží v Nové Bystřici
  • změny v programu vyhrazeny

4.6. Den dětí 

  • parní vlak z Jindřichova Hradce do Černovic u Tábora
  • zábavné soutěžení odpoledne pro děti na vlakovém nádvoří 
  • zbrojení lokomotivy historickými hasiči 
  • změny v programu vyhrazeny 

Červenec, srpen

  • každodenní parní provoz
  • Jindřichův Hradec - Nová Bystřice a zpět - každý den, mimo úterý a čtvrtek 
  • Jindřichův Hradec - Kamenice nad Lipou - každé úterý a čtvrtek 

6.8. Parní jízda na oslavy města Černovice

  • parní vlak trasa Jindřichův Hradec - Černovice
  • oslavy města Černovice (700 let od první zmínky města)
  • bohatý program zajištěn městem Černovice 
  • zbrojení lokomotivy historickými hasiči
  • změny v programu vyhrazeny 

9.8. Putování za prastarou Lípou

  • parní vlak trasa Jindřichův Hradec - Kamenice nad Lipou
  • program: dětské divadlo na zahradě Kamenického zámku
  • změny v programu vyhrazeny 

Září

3.9. Jízda s Vysočina WEST 

  • parní vlak z Jindřichova Hradce do Černovic u Tábora
  • soutěžní odpoledne pro děti, kdy Vás společně s Vysočina WEST vybavíme do nového školního roku
  • změny v programu vyhrazeny

17.9. Den železnice 

  • parní vlak z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice
  • na nádraží v Jindřichově Hradci živá kapela, občerstvení, soutěže pro děti, venkovní posezení, skákací hrad
  • ukázka práce traťových dělníků
  • ukázka drážní techniky  
  • změny v programu vyhrazeny

24.9. Putování za čokoládou

  • parní vlak z Jindřichova Hradce do Černovic u Tábora
  • prohlídka výrobny čokoládových pralinek Bon Bon 
  • putování do kavárny Budík (zdarma připraven šálek horké čokolády pro každého cestujícího)
  • marcipánová herna pro děti za menší poplatek 
  • změny v programu vyhrazeny 

Mikulášská parní jízda

  • program bude upřesněn před akcí 

31.12. Silvestrovská parní jízda

  • program bude upřesněn před akcí 

Pro více informací ohledně tematických jízd a jejich programu prosím sledujte náš Facebook a Instagram